Pomeranian (Boo) Fiyatları

6 Temmuz 2020
Pomeranian (Boo) Fiyatları

Pomeranian cinsi köpekler nadir bulunduğu için pahalı fiyatlara satılmaktadır. Fiyatları pahalı olmasına rağmen bu tür köpekleri sahiplenmek isteyen insanlar satış fiyatına bakmaksızın bu mükemmel canlıyı satın alabiliyorlar. Bu cinsin satış fiyatları hakkında sizin için yaptığımız araştırmalar sonucunda birçok fiyat türüne ulaştık. Petshoplar ile yaptığımız görüşmeler sonucunda en iyi fiyatı sizin için bularak güzel bir çalışma hazırladık.

Güncel Piyasaya Göre;

Piyasa Genellemesi - 2019 / 2020 Yılı Ortalaması 

750 $  - Şu anki kur ortalaması 4,300 TL (Kırma olabilir, genelde garanti verilmeden satılanlar)

5.200 $ - Şu anki kur ortalaması 30,000 TL (2019 - 2020 Yılları ortalaması) fiyat aralıklarına rastlamak mümkün.

 

 

Pomeranian Fiyatları

Pomeranian (Boo) fiyatları 4.000₺ ve 30.000₺ arasında değişmektedir.

Olması Gereken Fiyatlandırma

8.000₺ ile 15.000₺ arasında bir fiyat diliminde satılması gerekmektedir. Önceki bahsettiğimiz fiyatlar genellikle piyasada bu ırkın çok az bulunduğu durumlarda geçerli olmaktadır.  Yukarıda belirtilen en yüksek fiyattan satılan Pomeranian cinsi köpekler artık fenomen olmuş olanlardır. Herkes tarafından bilinen bir köpeğe bu denli fiyat biçmek normal olarak gözlemleniyor.

Aradaki Fiyat Farklarının Sebepleri

4250 Türk Lirasına satılan bir Pomeranian’ın bu denli düşük fiyata satılmasının tek sebebi daha küçükken orijinal olup olmadığının anlaşılamamasıdır. Bu garanti verilmediği için düşük fiyatla satılarak elden çıkarılmaya çalışılmaktadır. Bu cinsin satışını yapan kişilerden istemeniz gereken birkaç belge bulunmaktadır. Bu belgeleri size sunamayacak kişiler ile kesinlikle ticaret yapmamalısınız. Aksi taktirde mağdur kalabilirsiniz.

  • Satış yapan kişinin referanslarını mutlaka sormalısınız.
  • Bu ticareti yaparken size sunacakları belgelere mutlaka önem verin.
  • Müşterilerinin onlar hakkında yaptığı yorumlara göz atmayı kesinlikle ve kesinlikle unutmayın.

 

Pomeranian Satın Alırken Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Satın aldığını hayvanın değerine etki eden konu sadece cinsi değildir. Çok büyük miktarlara satışı yapıldığı için aldığınız hayvanın yaşına, türüne, safkanlığına dikkat etmelisiniz. Kahverengi, turuncu, siyah en fazla bulunan renkleridir. Çok nadirde olsa iki renk birden bulunduran Pomeranian Boo’lar şirinleri ile bizlerin kalbini fethetmişlerdir. Fakat şöyle bir gerçek var ki hangi renkte olursa olsunlar tatlılıklarından hiçbir zaman ödün vermemektedirler.

Yaşına Dikkat Edin

Köpek satın alınırken yaş konusuna fazlaca ağırlık vermelisiniz.  Köpek yavrusu satın almaya karar verdiğinizde alacağınız yavrunun yaşı ideal durumlarda 6 veya 8 haftalık olmalıdır. Hayvanlar bu zaman diliminde anne sütünü bırakarak çevresini tanımaya yoğunlaştıkları için hem onların yaşamsal faaliyetlerine saygı göstermiş hem de size daha kolay uyumlu olmasını sağlarsınız. 

Satın Alma İşlemi İçin Uygun Zamanı Bekleyin

Hayvan satış piyasası kış mevsiminde çok fazla düşüş gösterdiği için mutlaka kış mevsiminde bir piyasa araştırması yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde tam mevsiminde satın aldığınız kuçu size çok pahalıya mâl olabilir.

En Önemli Konu, Tür

Pomeranian, Pomeranya köpeği veya kısaca pom, Orta Avrupa'nın Pomeranya bölgesi (Kuzey Polonya ve Doğu Almanya bugünkü bölümü) adını alan Spitz tipi köpek cinsidir. Genellikle süs köpeği olarak bilinir. Pomeranian özellikle büyük Spitz tipi köpekler, Alman Spitz soyundan üretilmiştir. Bu Alman Spitz cinsinin bir çeşidi olarak Fédération Internationale Cynologique tarafından tespit edilmiştir. Birçok ülkede, Zwergspitz (cüce spitz) olarak bilinir.

Sahiplendiğim Pomeranian’ın Safkan Olması Ne Kadar Önemli?

Pomeranyalı cinsi bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız köpeğin güvenilir üreticilerden alınması çok önemlidir. Çünkü Pomeranyalı’ya çok benzeyen Alman Spitz gibi bazı ırkların kırmaları Pomeranyalı diye satılabilmektedir. Tüysüz haliyle Chihuahua'ya benzerliği ile bilinirler. Kafası ve bacakları vücut ile uyumlu oranda olmalıdır. Yazımızı okumayı tamamladığınızda, ırk hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olacaksınız.

Mikroçip İle Hayvanın Kimliğini Belirleme

Sahiplendiğiniz hayvanın mikroçip ile kimliklendirilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bu kimlikleme yöntemi köpeğinizin herhangi bir kaybolma durumunda onu kolayca bulabilmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda çip ile kimliklenen hayvanlar kesinlikle safkandır. Satışını yapan kişilerde yaptıkları işe saygı duyarak iyi bir satış yapacaklardır. Eğer sizde bir pomeranian boo sahiplenmek istiyorsanız mutlaka; https://www.nettepet.com/kopek/pomeranian-boo/ adresine bakınız.

Haber Yorumları