KöpekKöpek Cinsleri

Pomeranian (Boo) Fiyatları

Pomeranian cinsi köpekler nadir bulunduğu için pahalı fiyatlara satılmaktadır. Fiyatları pahalı olmasına rağmen bu tür köpekleri sahiplenmek isteyen insanlar satış fiyatına bakmaksızın bu mükemmel canlıyı satın alabiliyorlar. Bu cinsin satış fiyatları hakkında sizin için yaptığımız araştırmalar sonucunda birçok fiyat türüne ulaştık. Petshoplar ile yaptığımız görüşmeler sonucunda en iyi fiyatı sizin için bularak güzel bir çalışma hazırladık. Bu türe sahip olmaya karar verdikten sonra satın almadan önce Pomeranian hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bunun tersi bir durum olduğunda petinize iyi bir şekilde bakamayacak ve kötü sonuçlarla karşılaşacaksınız. Asıl konumuza geçmek gerekirse Pomeranian Boo Fiyatları hakkında size vereceğimiz bilgiler ışığında bütçenizi belirleyerek bu pete sahip olabilirsiniz.

Güncel Fiyat Durumu

2019 yılı güncel dolar değerlerini baz alarak size bazı fiyat dilimlerinden bahsedeceğiz.  Aşağıda bulunan fiyat aralıkları ile Pomeranian cinsi bir köpeğe sahip olmanız mümkündür.

Genel Piyasa Durumuna Göre

Pomeranian (Boo) fiyatları 4.000₺ ve 30.000₺ arasında değişmektedir.

Olması Gereken Fiyatlandırma

8.000₺ ile 15.000₺ arasında bir fiyat diliminde satılması gerekmektedir. Önceki bahsettiğimiz fiyatlar genellikle piyasada bu ırkın çok az bulunduğu durumlarda geçerli olmaktadır.

Yukarıda belirtilen en yüksek fiyattan satılan Pomeranian cinsi köpekler artık fenomen olmuş olanlardır. Herkes tarafından bilinen bir köpeğe bu denli fiyat biçmek normal olarak gözlemleniyor.

Aradaki Fiyat Farklarının Sebepleri

4250 Türk Lirasına satılan bir Pomeranian’ın bu denli düşük fiyata satılmasının tek sebebi daha küçükken orijinal olup olmadığının anlaşılamamasıdır. Bu garanti verilmediği için düşük fiyatla satılarak elden çıkarılmaya çalışılmaktadır.

Bu cinsin satışını yapan kişilerden istemeniz gereken birkaç belge bulunmaktadır. Bu belgeleri size sunamayacak kişiler ile kesinlikle ticaret yapmamalısınız. Aksi taktirde mağdur kalabilirsiniz.

  • Satış yapan kişinin referanslarını mutlaka sormalısınız.
  • Bu ticareti yaparken size sunacakları belgelere mutlaka önem verin.
  • Müşterilerinin onlar hakkında yaptığı yorumlara göz atmayı kesinlikle ve kesinlikle unutmayın.

Pomeranian Satın Alırken Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Satın aldığını hayvanın değerine etki eden konu sadece cinsi değildir. Çok büyük miktarlara satışı yapıldığı için aldığınız hayvanın yaşına, türüne, safkanlığına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde orijinal hayvan sahipleneyim derken beklentileriniz hiç istemediğiniz şekillerde olabilir.

Yaşına Dikkat Edin

Köpek satın alınırken yaş konusuna fazlaca ağırlık vermelisiniz.  Köpek yavrusu satın almaya karar verdiğinizde alacağınız yavrunun yaşı ideal durumlarda 6 veya 8 haftalık olmalıdır. Hayvanlar bu zaman diliminde anne sütünü bırakarak çevresini tanımaya yoğunlaştıkları için hem onların yaşamsal faaliyetlerine saygı göstermiş hem de size daha kolay uyumlu olmasını sağlarsınız.

Satın Alma İşlemi İçin Uygun Zamanı Bekleyin

Hayvan satış piyasası kış mevsiminde çok fazla düşüş gösterdiği için mutlaka kış mevsiminde bir piyasa araştırması yapmanız gerekiyor. Aksi taktirde tam mevsiminde satın aldığınız kuçu size çok pahalıya mâl olabilir.

En Önemli Konu, Tür

Pomeranian cinsi sadece tek tür olarak değildir. İsminin adı altında birçok tür farklılığı vardır. İnternetten bu ırk hakkında güzel bir araştırma yaparak doğru türü sahiplenebilirsiniz.

Sahiplendiğim Pomeranian’ın Safkan Olması Ne Kadar Önemli?

Sahiplendiğiniz köpeği neden sahipleneceğinize önce bir karar vermeniz gerekiyor. Eğer çiftliğini kurarak satışını yapacaksanız safkan değil de üzerinde lekesi olmayan, güzel renklere sahip bir köpek satın almanız gerekmektedir. Bunun sebebi bu tür köpeklerin satışında fiyatlar fazlasıyla yukarı çıkıyor. İnsanlar farklı olan şeyleri seviyorlar. Bu sebeple yapmanız gereken ilk şey satın aldığınız köpeğin size yoldaş mı yoksa bir kazanç kapısı mı olacağına karar vermektir.

Mikroçip İle Hayvanın Kimliğini Belirleme

Sahiplendiğiniz hayvanın mikroçip ile kimliklendirilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bu kimlikleme yöntemi köpeğinizin herhangi bir kaybolma durumunda onu kolayca bulabilmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda çip ile kimliklenen hayvanlar kesinlikle safkandır. Satışını yapan kişilerde yaptıkları işe saygı duyarak iyi bir satış yapacaklardır.

Eğer sizde bir pomeranian boo sahiplenmek istiyorsanız mutlaka; https://www.nettepet.com/kopek/pomeranian-boo/ adresine bakınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu